DIGITÁLNI RODIČIA

Páči sa vám náš projekt a premýšľate, ako nás podporiť?

Záleží vám na mediálnej výchove v digitálnej dobe? Vážime si, že v tom nie sme sami.

1. Počúvajte náš podcast.

Každý piatok vychádza nová epizóda. Vypočujte si spätne aj tie časti, ktoré ste nepočuli. Každým vypočutím rastie úspešnosť nášho podastu. Aktuálne sme v rebríčku Apple podcastov na 1. mieste v kategórii Rodina a deti. Veľmi si to vážime a vieme, že sme tam len vďaka vám – našim poslucháčom. Zoznam epizód nájdete tu.

2. Sledujte našu tvorbu aj na sociálnych sieťach.

Denne sme aktívni na Instagrame aj Facebooku. Budeme vám vďační, pokiaľ sa stanete našimi followermi. Pokiaľ vás nejaký post zaujme, neváhajte ho prezdieľať na svojej nástenke, v storke či v súkromnej správe. Naše profily na sociálne siete dopĺňame o zaujímavý obsah, krátke videá “Digitálne popcorny”, v ktorých reagujeme na aktuálne trendy zo sveta našich detí, vysvetľujeme rôzne slová a skratky zo sociálnych sietí alebo hovoríme o tom, čo sme v súvislosti s technológiami zažili a všimli si v našom okolí. Naším cieľom je vás obohatiť o niečo nové, ale aj zabaviť.

apple DR

3. Stiahnite si aplikáciu Toldo

Toldo je slovenská aplikácia pre podcasterov, kde si viete vyhľadať profil DIGITÁLNI RODIČIA – nájdete tam novú epizódu ako prví, nájdete tam bonusový obsah ku každej epizóde (videá, obrázky, grafy), zároveň sa tam môžete stať naším prémiovým členom, čím nás podporíte sumou 5 eur/mesačne. Ako Toldo vyzerá? Natočili sme o tom aj tento náš digitálny popcorn

4. Dajte o nás vedieť vyššie

Možno ste súčašťou nejakej organizácie, ktorá by nás vedela podporiť, budeme radi, ak náš projekt spomeniete na tých správnych miestach. Môžete preposlať aj toto PDF, kde sme zhrnuli všetky potrebné informácie o partnerstve s našim projektom.

5. Pozvite nás k vám

Premýšľate nad vzdelávaním vo vašej škole, firme, meste? … Pozvite nás na prednášku, workshop, konferenciu, kde radi prinesieme “digitálne” témy pre rôzne vekové kategórie. Zameriavame na najviac na rodičov, vychovávateľov. Toto sú ukážky tém, ktoré si u nás organizácie či školy najčastejšie objednávajú:

 • Mobil ako najlepší priateľ, čo s tým?
 • Ochrana detí v online svete
 • Sociálne siete – nekonečné dobrodružstvo
 • YouTuberi, TikTok – novodobá telka
 • Hry – digitálny oddych alebo útek?
 • Najväčšie riziká digitálnej doby – poradíme si s nimi?
 • Fake news a hoaxy – polopravdy na internete, čomu veriť?
 • Hejt (nenávisť) vs. slušnosť na internete
 • Najčastejšie chyby dospelákov na internete aj vo výchove “digitálnych detí”
 • Spoznajme digitálny slovník – pojmy, skratky, tajomná reč našich detí
 • Digitálna stopa. Ako nastaviť pravidlá?
 • Kyberšikana

6. Pošlite nám finančný dar

Toto je číslo účtu nášho občianskeho združenia DIGITÁLNI RODIČIA = SK1509000000005204158179. Vďaka daru, ktorý nám zašlete môžeme uskutočniť ďalšie sny, ktoré s projektom máme. Zatiaľ sú mimo našich finančných možností. Premýšľame nad aktivitami, ktoré by boli praktickými pomôckami pre rodičov, učiteľov, vychovávateľov… Všetko s cieľom, aby si boli dospeláci aj deti v dnešnej dobe bližšími.

Na rýchlu platbu si stačí oscanovať tieto QR kódy:

Dar 15€

Dar 50€

7. Ozvite sa nám 

Možno ste študent psychológie či marketingu a vedeli by ste nám pomôcť ako stážista. Možno ste v hocijakej inej profesii a máte pre nás super nápad, ktorý sme tu nespomenuli. Budeme radi, ak nás budete kontaktovať. Každý nápad sa ráta! info@digitalnirodicia.sk

ĎAKUJEME!

Placeholder Image