DIGITÁLNI RODIČIA

Zoznam epizód | Digitálni rodičia:

ORANGE PODCAST ROKA 2024 🎉 Tešíme sa, že si náš podcast DIGITÁNI RODIČIA všimla porota spomedzi viac ako 1300 slovenských podcastov a že sme získali nomináciu v kategórii ZO ŽIVOTA. Prosíme, hlasujte za nás na https://podcastroka.sk/hlasovanie/, aby sme nomináciu premenili na výhru. Hlasovanie trvá do 16. 6. 2024. Ďakujeme! 🥳

⭐ Nová epizóda 71:Stále si na mobile - tvoja chyba, rieš si to 📲🫵

Ukradnutá identita, falošné účty? 😲 Vytvárajme obraz sveta, kde sa nám bude lepšie žiť. 🌍  (hostka: Andrea Cox, riaditeľka digiQ)

🔽 Epizóda 70: Vysypte hračky na koberec 🏰 🧩 🧸⚽️

Rodiny, ktoré sa spolu hrajú, sa cítia šťastnejšie ako tie, ktoré sa spolu nehrajú. Spojili sme mobilné aplikácie a stavebnicu LEGO – pre syna to bolo najviac. Iniciatíva „Polhodinu pre rodinu“ a ich tipy a rady od odborníkov, ako prínosne využívať spoločný čas. (hostka: Mária Tóthová Šimčáková – detská psychologička)

🔽 Epizóda 69: Nás to nikto neučil, máme to ťažké 🧑🏻‍💻

Telefóny sú teraz takým statusom, ako boli kedysi tenisky. 👟 Minul si si dáta? Choď za rodičom. (hosť: Matej Stuška – spoluzakladateľ občianskeho združenia Rodičia.sk)

🔽 Epizóda 68: Technológie nám pomáhajú zefektívniť učenie 🎓

My prví vychádzame do toho prostredia bez mobilov, aby sme tam boli pre žiakov. 👨‍🎓 Ťaháme ich z komfortnej zóny. Nie sme alternatíva, takto by mali vyzerať všetky školy. 🏫👩‍🏫 (hosť Peter Figeľ, riaditeľ bilingválneho gymnázia C. S. Lewisa)

⬇️ Epizóda 67: Kedy deťom kúpiť prvý mobil? 📱

Všetky najčastejšie otázky a odpovede na ne. 🤔 Deti utekajú od jednej obrazovky k druhej. Žiadne technické riešenie nie je dokonalé. Tu nastupuje obyčajná výchova.💻📲

⬇️ Epizóda 66: Tanec s mobilom v ruke? 🪩📱

TikTok motivuje k tancovaniu. 🎶 Je dobré, ze sa deti sa hýbu, zlé je to v tom, ako sa hýbu. Dôležitá je autenticita. 🫶 (hosť Laci Strike, tanečník, zakladateľ Street dance Academy)

⬇️ Epizóda 65: Sociálne siete nie sú len dve 🛜

Deti majú 10 až 12 účtov. My musíme určiť, čo je pre nich vhodné. Princíp tu a teraz. Hlasovky sú čisté peklo. 🫣

🔽 Epizóda 64: Finančná gramotnosť a digitálne deti 💶 💳

💰 My sme rozbíjali prasiatka, ony dnes platia hodinkami. Rodičia by mali menežovať finančné očakávania. Čo ponúka nová aplikácia TABI? (hostka: Milada Halová, Head of Brand management Tatra banky a Raiffeisen banky)

🔽 Epizóda 63: Škodia očiam displeje a pomáha mrkva? 🥕

V Japonsku je najviac krátkozrakých detí. Neobviňujme zo všetkého mobily. Ako prevencia stačí pravidlo 20-20-20. (hosť: MUDr. Pavol Veselý, očný chirurg, spoluzakladateľ kliniky VESELY)
 

🔽 Epizóda 62: Staňme sa fanúšikmi našich detí 🥳

Pre dospelého banalita, pre dieťa celý svet. Spoločenské hry nie sú viac ako digitálne hry. Nepodceňujme priateľstvá v online priestore. (hostka: psychologička Lucia Vargová Ištvaniková)

🔽 Epizóda 61: Telku pozerám, len keď som chorý 📺🤧

Hodina denne na internete nie je hrozne málo, ale je to málo. Láka ma bitcoin. Nechcem byť do polnoci na mobile. (hosť: 11-ročný Janko)

🔽 Epizóda 60: Môžu si deti v škole robiť čo chcú? 🧑‍🎓

Čo znamená slobodná škola? Deti vedieme k sebaregulácii. Nemali sme dôvod nápad odmietnuť, tak sme ho prijali. Dieťa má šancu pocítiť, že sa rozhodlo zle. (hostia: Juraj a Lenka Mazákovci zo Slobodnej školy)

🔽 Epizóda 59: Folklór a digitálne technológie. Ide to dokopy? 🤖

Nasmerujme naše deti. Pozri si týchto 10 youtuberov a zlepši sa. Úspech je dôsledkom jeho práce, nie dôvodom. Čísla ho dobehli.  (hosť: Štefan Štec, spevák rusínskych piesní)

🔽 Epizóda 58: Mamy vs. otcovia 👫

Aj naše deti raz budú rodičmi. Ja byť znova tínedžerom, tak to teraz používam. Otcovia, nakúpte Xboxy a hrajte hry 6 hodín. 😅

🔽 Epizóda 57: Počkaj, zavolám ti neskôr

Zvonenie na plné pecky. Keď zložila, celý vagón jej zatlieskal. NEKRIČ CEZ PÍSMENKÁ!!! Ako správne a rešpektujúco používať zariadenia? ⛔️🤳🏻✅

🔽 Epizóda 56: Som dieťa tejto doby 😎

Sociálne siete sú veľkou súčasťou môjho života a pôsobenia. Keby riešim, že som trápna, tak nič nenatočím.
Zamiešaj karty algoritmu. 🃏  (hostka: Lamiya Jalilová, rehoľná sestra a influencerka)

🔽 Epizóda 55: Veď uvidíte, keď budete mať vlastné deti 😜

Uzavrela som mier s PC hrami. Našou úlohou je vyhodnocovať riziká. Som skúsenejšia, ale s dušou Gen Z. S deťmi nachádzame spoločnú cestu. Kde je Kevin? 🤷‍♂️ (hostka: Viktória Norisová, koordinátorka pre mediálnu gramotnosť Rady pre mediálne služby)

🔽 Epizóda 54: Rozprávky fungujú, nesmie chýbať ponaučenie 🧐

Za ovce.sk sme si zlízli hejt. Dôležitá je aj smejúca sa, mlčiaca väčšina. Učím ich, ako neposlať nahú fotku. 🤐 (hosť: Miroslav Drobný, scenárista Ovce.sk)

🔽 Epizóda 53: Kriminalita sa znásobuje online cestou 👤

Na riešenie problému musia byť minimálne traja – škola, dieťa a rodič. Človek vycestuje za vidinou zárobku, nakoniec sa stane otrokom. Keď zistíte, že sa niečo deje, už je neskoro. 🥺 (hosť: Jozef Halcin z odboru prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra SR)

🔽 Epizóda 52: Mobil dostanem, keď budem štvrtáčka 📱

“Zaracha” na telku som ešte nemala. Skratka GPS je „gde presne som“. Môj brat je youtuber a aj ja nad tým uvažujem. 🧑🏻‍💻 (hostka: 9-ročná Marienka)

🔽 Epizóda 51: Boli sme dva mesiace offline

K technológiám neprišiel návod na použitie. 🤷🏻‍♂️ V našej generácii je to prehrané, my môžeme maximálne remízovať. Poznáte heslá do mobilov svojich detí? 🧑🏻‍💻 (hosť: IT-ečkár a otec 6 detí Peter Hvišč)

🔽 Epizóda 50: Technológia mi pomáha nezblázniť sa

Emotikon hovienka ako chutný bonbónik. 💩🧁 V online svete je všetko chrumkavé. Pokiaľ je to prinosné a odkiaľ už škodlivé? (hostka: ilustrátorka Gabriela Vanacká)

🔽 Epizóda 49: EÚ môže pomôcť, ale najdôležitejšia je úloha rodiča 🇪🇺👫

Slovná úloha od AI. 🤖  Čím viac sociálne siete používaš, tým menej ich máš rád. Mne by ukazovali mačičky a ja chcem vidieť psíkov. 🐶🐱 Temné stránky zákona o GDPR. (hostka: europoslankyňa Miriam Lexmann)

🔽 Epizóda 48: Kúp orignál nabíjačku, nezhorí ti obývačka 🔥🧯

Tvoj mobil má väčší výkon ako všetky počítače, ktoré dostali človeka na mesiac. 🌑  Prvé telefóny s plyšovým obalom z Ameriky a umývačka, ktorá s tebou komunikuje. Čo by mal mať prvý mobil, ktorý dostane dieťa? 📱 S odborným novinárom Jánom Trangelom z portálu zive.sk.

🔽 Epizóda 47: Najčastejšie chyby rodičov 👫

Existuje funkcia odfotiť a nezavesiť na sociálne siete. Heslo im ponúkneme na tácke a z detí robíme celebrity. 🤩 Verejné vyznanie lásky od mamy nie je úplne cool. 😎

🔽 Epizóda 46: Bez mobilu by som vydžal max deň 🫣

Decká využijú každú príležitosť dostať sa ku kúsku technológie. Rodič povie “Vypni už ten mobil” a ony počujú “Kľudne pozeraj ďalej”. Pred piatimi rokmi, to už bolo dávno, to už vyhynulo. (hosť: 14-ročný Janko)

🔽 Epizóda 45: Jejda, koľko už pozerajú tie rozprávky? 📺🍷

Dieťa vyženieš od telky, ale ty si na tom gauči ďalej. Buď povieš choď si kresliť, alebo poď si kresliť. Čas nikdy nevezmeme späť, deti budú vyrastať v stále viac technologickom svete. (hostia: Ria a Michal Zeliskovci, @vinarovazena)

🔽 Epizóda 44: Superhero slovenského Youtubu? 🦸🏻‍♂️🎸

Pracoval som v polepšovni, videl som odvrátenú stranu… Janko s Marienkou by sa v lese nestratili, keby tam išli s rodičmi. Ja do toho lesa s mojimi deťmi pôjdem. (hosť: Miro Jilo)

🔽 Epizóda 43: Máme len jeden tablet a deti sú dve 🤷‍♂️

Influenceri nemajú ružovú záhradku, kde pobehujú jednorožce cez dúhu. 🦄 Maminka sa doma fotí a za to nám chodia domov mixéry. Keď si vychováš algoritmus, tak ti ukazuje veci, ktoré sa chceš učiť. (hostka: Tina Szaboó)

🔽 Epizóda 42: INFORMOVAŤ SA A VZDELÁVAŤ SA SÚ DVE ODLIŠNÉ DISCIPLÍNY 🤔

Nezdatný rodič netuší, ani dieťa netuší, nikto netuší a on chudák dostane poznámku. 🤷🏻‍♂️ Bezpečnostný pás tiež vznikol až niekoľko desiatok rokov po tom, ako vzniklo auto. Čo sa dnes v škole učí o kryptomenách? (hosť: Peter Bíro, CEO SK-NIC)

🔽 Epizóda 41: STRACH A PREDSUDKY VOČI HRÁM NÁS PARALYZUJÚ 😬

Urobia strieľačky z môjho syna masového vraha? Vyhral pásavec a môžeš z neho získať brnenie pre svojho psa. Je to prirodzené, všetci sa bojíme, čo z tých detí bude. 🔫 (hosť: psychológ Michal Božík)

🔽 Epizóda 40: KEĎ NEMÁM DÁTA, IDEM SA ROZPLAKAŤ 😭

Pozrieme si to a potom sa rehoceme, aj keď sme to videli 70x za sebou. 🤣 My sa šikanujeme navzájom, ale v dobrom. Uvedomujem si, že polovica internetu je fejk. (hostka: 15-ročná Marienka)

🔽 Epizóda 39: DOKTOR GOOGLE 🧑🏻‍💻🩺

Nech ťa bolí čokoľvek, máš to z pozerania do mobilu. Na smartfóne si s nechtom nevystačíš, telefón potrebuje cítiť teplo a dotyk. Čokoľvek ti je, na internete sa dozvieš, že je to smrteľné. ☠️

🔽 Epizóda 38: DIEŤA SA NERODÍ AKO MANIPULÁTOR

Urob toto a budeš dokonalý rodič. Pýta si rozprávky častejšie, ako je mi príjemné. Musíme si nájsť ten stred, ale každý má stred niekde inde. 🎯  (hostia: Patrik a Jarka z projektu Eli pre deti)

🔽 Epizóda 37: PREDÁTOR NEMÁ NA ČELE VYPÁLENÉ DIABLOVO ZNAMENIE

Počet obetí sexuálneho násilia stúpa. 🥹 Keď sa zameriame na to, že iba tento človek môže byť sexuálny predátor, tí ostatní nám uniknú. Predstavte si, že za vami príde dieťa a povie, že niekomu poslalo nahé fotky. (hosťka: Mária Vargová, psychologička, Detstvo bez násilia)

🔽 Epizóda 36: DIGITÁLNY SLOVNÍK 2 🔠

Slová pozitívne, neutrálne a negatívne, slová, kde sa máte uraziť, slová, kde máte pátrať po ďalšom význame a slová, kde sa máte potešiť a neriešiť.

🔽 Epizóda 35: VIAC AKO TIKTOK CHCEM MAŤ SVOJ YOUTUBE KANÁL

Aj tak mi je ten limit úplne nanič, lebo viem obidve rodičovské heslá. Ja si nevyberám youtubera podľa jazyka, kľudne nech hovorí aj po fínsky. Strieľačky mám zakázané, lebo sú to vraždy. 🔫 (hosť: 10-ročný Janko)

🔽 Epizóda 34: DÁ SA TO AJ INAK, AKO ZA ČIAS MÁRIE TERÉZIE

👩🏻‍🏫 Nadiktovať poznámky z učebnice je tá najjednoduhšia vec. Učiteľov niekedy nezaujíma, že tí žiaci sú mentálne mŕtvi. Keď vidím, že moje dieťa robí na tablete niečo zmysluplné, tíško zavriem dvere a odídem. (hosť: Ján Machaj)

🔽 Epizóda 33: MNOHÍ BERÚ HEJT AKO FOLKLÓR

Keď sa koment začína: „Ty si krava!” a končí sa: „Ty by si nikdy nemala mať deti!”, tak to nie je názor. 💔 Sociálne siete sú užitočný nástroj, ktorý so sebou nesie riziká. Vo výsledku sú na opačnej strane vždy skutoční ľudia. (hosť: Braňo Macko)

Bonusový obsah aj k tejto epizóde nájdete v aplikácii TOLDO: Výsledky výskumu z UKVideo o nenávisti na internete

🔽 Epizóda 32: VÔBEC SA O DETI NEBOJÍM, DOKONCA SA OD NICH UČÍM

Rodičia nám do maturity nechceli kúpiť televízor, lebo sa báli, že nás pokazí. Internet je nekonečná kniha, to ma fascinuje. Keď som spisovateľ, neznamená to, že budem preklínať nové technológie, to sa nevylučuje. (hosť: Daniel Hevier)

🔽 Epizóda 31: DETI VEDIA ROZLÍŠIŤ MEDZI REALITOU A FIKCIOU

Vieš, ako je to v rozprávke - všetko dobre dopadne. Hovorí sa, že deti dnes nečítajú, ja hovorím, že vživote sa toľko nečítalo ako teraz. Sú veci, ktoré nemôžu fungovať na základe dohody, lebo dieťa tomu neporozumie. (hosť: Roman Sorger)

🔽 Epizóda 30: KEBY SOM MAL 13, TIEŽ BY SOM BOL Z TOHO PAF

Koncertný klavirista aj čajočka v žltých plavkách s dlhými nechtami - obaja sú v jednom mechu. Kľudne to volajme "influencerizmus". Decká dnes majú ružové okuliare. (hosť: Domi Haly)

🔽 Epizóda 29: NIE KAŽDÉ DIEŤA JE DNES ZÁVISLÉ OD MOBILU 😵‍💫

Z akejkoľvek závislosti môže človek paradoxne čerpať. Je tenká hranica medzi tým, čo je ok a čo už nie je ok. Závislostné správanie sa nerozvinie zo dňa na deň. (hostka: Zuzana Vargová, psychologička, Trojlístok)

🔽 Epizóda 28: KEĎ PLAČÚ, TAK ICH NEKAMERUJEM 👩🏻‍🍼

Zoberieš mobil, cvakneš a si influencer, takto to dnes nie je. Celý deň sa idú “dorevať” za mliekom a keď potrebuješ natočiť video, tak nikto nie je hladný. Raz to príde - 4 telefóny, 4 notebooky… a množstevná zľava! (hostka: Veronika Križalkovičová, mama štvorciat)

🔽 Epizóda 27: DIGITÁLNY SLOVNÍK 🔠

Keď vám dieťa napíše IDK, znamená to: neviem a daj mi pokoj. XOXO nie je len HAHA, vieš o tom? Potom, keď im niečo kúpime my, urobia slávnostný UNBOXING pred svojimi kamošmi. 🤯
🔽 Epizóda 26:
AKO MAMU MA TRÁPI, ŽE SA DETI UTIEKAJÚ DO VIRTUÁLNEHO SVETA 🌐 Raz mi vysvetľoval Minecraft a ja som mala pocit, že neviem narátať do 5. Musím si pozrieť mobil, mám tam 200 správ. Tá realita tu a teraz je na nezaplatenie. (hostka: Lenka Šóošová)
🔽 Epizóda 25:
VIDÍME SA V METAVERSE! Včera si bola punkáčka s čírom, dnes si dlhonohá blondína. Značky na nás zarobia dvakrát. O 10 rokov budú ľudia, ktorí ťukajú do mobilu na smiech. 😳
🔽 Epizóda 24:
AKO NEPRESEDIEŤ PRED POČÍTAČOM CELÉ PRÁZDNINY? Keby sa sústredili na to, že sme v 10 % cesty, tak by sme v živote nikam nedošli. Začína to s rodičmi, končí to väčšinou bez nich. Pokiaľ nepočujeme veľký krik alebo úplne ticho, vieme, že je to v poriadku. 👨‍👩‍👦‍👦
🔽 Epizóda 23: HROZBY NA INTERNETE: Útok trvá dve minúty 🧑🏻‍💻⏳
Keď sa pokazí tablet, nie je to nič oproti tomu, čo sa udeje v duši dieťaťa. Facebook nám dnes všetko vracia. Každý rok sa kyberzločin posunie o míľu ďalej. Viete, čo je geofencing? (hosť: Ondrej Kubovič, špecialista na digitálnu bezpečnosť z ESET-u)

Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Útok trvá 2 minúty

🔽 Epizóda 22:
TVOJA HODNOTA SA NEMERIA LAJKOM ❌ Vybrali si inú dovolenku, pretože z predchádzajúcej mali málo lajkov. Vygoogli si to a príď mi to povedať. Prajem ti, aby si bola taká bohatá, ako si tvoje deti myslia, že si. Ako vyzbrojiť deti do digitálneho sveta? 💪
🔽 Epizóda 21:
ČÍM MENEJ ICH BUDEME STRAŠIŤ, TÝM BUDÚ ZRUČNEJŠÍ 🧑🏻‍💻 📲 Jeden deň si stiahol aplikáciu na tvorbu hudby a na druhý deň mi pustil vlastnú skladbu. Kráľovná krásy tej školy by mohla byť programátorka. Chlapec sa ukázal, že vie hrať nejakú stupídnu hru, načo mu to v živote bude?
🔽 Epizóda 20:
KÝM PRÍDE ODPOVEĎ, DEZINFORMÁCIA OBEHNE SVET DVAKRÁT 🌎 Ako je možné, že na to kliknú, keď je to očividná hlúposť? Síce neviem, kto to je, ale hovorí mi z duše, tak to musí byť pravda. Vždy je ľahšie oklamať ťa vo svete, v ktorom nežiješ. (hosť: Gabo Tóth)
🔽 Epizóda 19:
SOM INFLUENCER, NIE JE TO URÁŽKA? 😎 Príde deň, keď moje deti prekonajú aj mňa. Prečítať si o sebe x blbých komentárov je psychicky náročné. Keď rodičia chceli, aby som bola viac doma, museli kúpiť televízor. (hostia: Veronika Cifrová Ostrihoňová, Matej „Sajfa Cifra)
🔽 Epizóda 18:
ICH MOZOG NEDOKÁŽE DOMYSLIEŤ DÔSLEDKY 🧠 Nemôžete povedať tínedžerom, že nežijú skutočný život. Obsah je násobne dôležitejší než čas strávený online. Facebook je dinosaurus, ale účty tam majú. (hostka: psychologička Zuzana Juraneková, IPčko)
🔽 Epizóda 17:
BOJÍM SA, ŽE SVALOVÝ APARÁT NEANDERTÁLCA BOL NA TOM LEPŠIE NEŽ NÁŠ... 💪Ty si napoly digitálne mŕtva, čo tam chceš rozprávať? Vydrž, neotoč tie oči. Normálne dieťa v normálnej rodine by malo jesť normálne. (hostka: laktačná poradkyňa a
fyzioterapeutka Mirka Hašková)
🔽 Epizóda 16:
NAPÍSE ROFL, ALE ANI KÚTIK MU NEZDVIHNE… Keby po sebe mohli hádzať emotikony, tak ich hodia. Ak vám dieťa pošle obrázok kozy, v ten deň ste vyhrali internet. PAW, XOXO, LOL, ROFL… 🐐​
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Napíše ROFL, ale ani kútik mu nezdvihne
🔽 Epizóda 15:
DIGITÁLNI “STARÍ RODIČIA”… 👵🏻👴🏻 Na staré kolená úplne od nuly. Cesta k srdiečku vnúčika vedie cez mobil. Nič u nás nesmieš, lebo ja sa toho bojím. (hostka: mediálnička Alžbeta Mohyláková)
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Digitálni “STARÍ RODIČIA”
🔽 Epizóda 14:
UMELÁ INTELIGENCIA NEŽIJE LEN VO FILMOCH... 🤖 Najlepšie platená pozícia budúcnosti? Kombinácia vydesenia a fascinácie. Nahráš celú knihu a dostaneš čitateľský denník.
🔽 Epizóda 13:
HESLO NA ŠKOLSKÚ WIFI VYDRŽÍ IBA TÝŽDEŇ... 👩‍🏫 Pokarhanie triednym učiteľom a pochvala za technické zručnosti. My kedysi s meotarom, oni dnes s interaktivnými tabuľami. Mobil v taške, vo vrecku aj v ruke. (hostka: riaditeľka školy Terézia Hrebeňárová)
🔽 Epizóda 12:
DOHODY TREBA UPGRADOVAŤ… Hlavne, že som za hviezdu, že som ušetril 4 eurá. 👀 Keď sa vypne wi-fi, do 3 sekúnd sú v obývačke. Že to na mobil natočíme, je len čerešnička na torte.
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Dohody treba upgradovať
🔽 Epizóda 11:
MY SME SÍCE ZÁVISLÍ, ALE TY MOBIL NEMÔŽEŠ… 🥸 Najkrutejší trest je úplne nefunkčný trest. Škola ide “do kytek”, treba s tým niečo robiť. (hostka: psychologička Daniela Pikulová)
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: My sme síce závislí, ale ty mobil nemôžeš
🔽 Epizóda 10:
IDEÁL KRÁSY NA TRI KLIKY… Rok sa to učil a výsledkom je jedno 20-sekundové video. Nie je to prvoplánové klamstvo len zamlievanie reality. Úspešná dovolenka sa ráta srdiečkami. 💕
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Ideál krásy na tri kliky
🔽 Epizóda 9:
BITKA O NABÍJAČKY A PREŤAŽENÁ WIFI… 📶 Koľko kreativity musí dieťa vynaložiť, aby hacklo rodinnú wifi? Najviac sa bojíme toho, čo nepoznáme. V storke vidíte len 10 sekúnd z môjho života. (hostka: mama 8 detí – Nika Macinská)
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Bitka o nabíjačky a preťažená wifi
🔽 Epizóda 8:
TIKTOK – TELKA NAŠICH DETÍ… Ďakujeme ti, milý TikTok, že odprevádzaš naše deti do školy. Systém padajúceho… trendu. 🫣 Obsah na TikToku nie je nebezpečný, “iba” zbytočný.​
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: TikTok – telka naších detí
🔽 Epizóda 7:
DIGITÁLNY CUMLÍK... 👶🏻 Mobil je prvá vec, ktorú tie deti uvidia po narodení. Keď poviem “TOTO JE POSLEDNÉ VIDEO”, hľadajú to najdlhšie. Youtube Kids je ďalší krok k pokojnej mysli.
🔽 Epizóda 6:
DIGITÁLNA STOPA... a ako vie Facebook, že mám psa? Obsah na internete zostáva naveky. Stiahol som si niekoľko gigabajtov dát o sebe. 👣
🔽 Epizóda 5:
DIGITÁLNE DESATORO… a ako zostať normálny v digitálnom svete. Mobil nepatrí pod vankúš. Schovajte tie aplikácie! A čo je fenomén digitálneho upratovania? 📱
🔽 Epizóda 4:
TOHTO YOUTUBERA POZERAŤ NEBUDEŠ… Áno, sú videá, ktoré ich môžu pokaziť, ale rovnako tak sú aj videá, z ktorých sa naše deti môžu niečo naučiť a ktoré ich môžu povzbudiť. Nie je influencer ako influencer. ☝️
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Mr. Beast nie je svätý
🔽 Epizóda 3:
DOBRÝ SLUHA, ZLÝ PÁN… Displej, ktorý znamená svet. Môžeme deťom smartphony zakázať? Ani náhodou. Po mobile na záchodoch nezostáva dym. 😄
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Ty si tak mimo jak lonský sneh
🔽 Epizóda 2:
SLADKOSTI 🍬 Reklamu na YouTube preskakujú skôr, ako sa naučia chodiť. SLADKOSTI…. Reklamu na YouTube preskakujú skôr, ako sa naučia chodiť. 
Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Jedna cesta do Chorvátska neznamená, že moje dieťa bude závislé od mobilu
🔽 Epizóda 1:
APOKALYPSA… Keď chceš potrestať svoje dieťa, nemusíš mu brať mobil, stačí, keď mu zoberieš nabíjačku 🤦🏻‍♀️

Kreslenú epizódu tejto časti nájdete na tomto linku: Narodili sa do sveta, kde sa ľudia pri telefonovaní vidia

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Previous post
Next post